«Автобус в Болгарію зі Львова!»
Місто Созополь розташоване в мальовничій затоці вздовж південного узбережжя Болгарії, приблизно в 35 км на південь від Бургаса.
Місто з 5000 населенням є одним із найстаріших на болгарському узбережжі Чорного моря та одним з найпопулярніших морських курортів країни. Романтична атмосфера прекрасного старого міста приваблює відвідувачів з усього світу.
Археологічні дослідження показують, що місто має 7000-річну культурну традицію. Перше поселення виросло на Созопольській затоці за часів неоліту, приблизно 6000 років до н. е. У 610 р. до н. е. мешканці Мілета, міста Малої Азії, зробили півострів Созополь своїм містом-державою і назвали його Аполлонія. Місто-держава швидко розвивалося протягом перших століть свого існування. У 5 столітті до н. е. для захисту монументальних громадських будівель були побудовані масивні фортечні стіни. Стародавні письменники описують Храм Аполлона-цілителя як колосальний, в якому розміщена 13-метрова статуя бога. У 72 р. до н. е. Аполлонія була завойована римськими легіонами, якими командував Марк Лукул, який зруйнував і пограбував місто. Легендарна статуя Аполлона була вивезена до Риму як здобич війни.
Протягом І століття місто було відбудовано, і коли Фракія стала римською провінцією, Созополь продовжував функціонувати як адміністративний морський центр. Коли християнство було прийнято офіційною державною релігією, Аполлонія була перехрещена Созополісом, відповідно до нової християнської догми.
У V столітті місто знову було укріплене новими захисними стінами, залишки яких збереглися до наших днів і їх можна побачити на південно-східному кінці півострова. Місто вперше було включено до складу Болгарії, коли армія Хана Крума окупувала його в 812 році. Созополь став важливою єпархією, в якій було понад 20 православних церков і 5 монастирів. Залишки монастирського комплексу Святого Івана (Іоанна), що датуються X-XII століттями, як і середньовічна базиліка в центрі міста та частина монастиря Святих Апостолів на Скамній (Скелястій) точці в північно-східній частині Старе місто.
Указом Міністра №320 від 7 вересня 1974 р. Старе місто Созополя було оголошено музеєм-заповідником. Заповідник налічує понад 180 резиденцій, побудованих з середини 18 століття до початку 19 століття. Будинки в Старому місті побудовані з каменю та дерева та відповідають так званій Чорноморській архітектурній школі. Найвідоміші - Будинок Марієти Стефанової, Будинок Креаноолу, Будинок Тодора Загорова, Будинок Куртіді та Будинок Димитрія Ласкарідіса, серед інших.
Два найпривабливіші туристичні напрямки Созополя - це міський археологічний музей та картинна галерея. У 2010 році під час археологічних розкопок на сусідньому острові Святого Івана (Святого Іоанна) дослідники виявили святі мощі Святого Іоанна Хрестителя. Сьогодні ці безцінні реліквії перебувають під опікою влади Церкви св. Кирила і Мефодія і приваблюють паломників з усього світу. Старий Созополь та мощі святого Іоанна Хрестителя були визнані найважливішими з “чудес Болгарії” в 2011 році.
Найбільші події в Созополі - це фестиваль "Аполлонія" (1-10 вересня) та святкування липня (30 червня - 1 липня).
У Созополі є два пляжі - центральний і пляж Хармані, а також два інших пляжі в безпосередній близькості - кемпінг "Золота рибка" та пляж Каваці.
Місто розділене на Старе місто та сучасну частину. Старе місто справедливо славиться своєю романтичною атмосферою завдяки вузьким брукованим вуличкам та шанованим старим будинкам. Сучасна секція Созополя наповнена готелями, ресторанами та іншими приємними розвагами. Доступно багато видів житла - від розкішних готелів до невеликих сімейних готелів, від гостьових будинків до бунгало. Також неподалік є чимало кемпінгів: Градина (Сад), Златна Рібка (Золота рибка), Каваці, Веселіє (Гарні часи) та Смокіня (Смоковниця). У ресторанах Созополя пропонують типові болгарські тарифи на Чорному морі, а також різноманітні фірмові страви.
На міських пляжах можна зайнятися багатьма видами спортивної діяльності, включаючи катання на водних лижах, серфінг, пляжний волейбол, катання на човнах та риболовлю.
Природний заповідник Ропотамо знаходиться на невеликій відстані на південь від Созополя, на однойменній річці. Там відвідувачі можуть здійснити подорож на річкових човнах, щоб ознайомитися з багатим асортиментом птахів та рослинним життям регіону.