Автобусний тур Балчик<br>Болгарія
Міста підсадки
Відправка з
Місто відправки

Міста підсадки
Україна


Нічні переїзди
Нічні переїзди
Гарантовані виїзди
Гарантовано
Ви можете скопіювати обраний список турів, вставити у будь-який тестовий редактор
Тури успішно скопійовані у буфер обміну

«Автобус в Болгарію зі Львова!»

Львів ( Стрий, Долина, Калуш, Івано-Франківськ, Коломия, Заболотів, Снятин, Чернівці )
1
Нічні переїзди: 1
Україна, Болгарія
Балчик, Албена, Кранево, Золоті Піски, Св. Костянтин і Єлена, Варна, Бяла, Обзор, Св. Влас, Еленіте, Сонячний берег, Несебр, Равда, Ахелой, Поморіє, Созополь
Дата туру (виїзд - приїзд)
04.06 - 04.06
85 €
$ 92
3808 гривень
Детальніше
Балчик

Балчик розташований у північно-східній частині болгарського узбережжя Чорного моря, за 40 км. від Варни та 20 км. від Каварни.
Балчик розташований на березі моря, в регіоні з помірно континентальним кліматом. Середня температура липня становить 22 градуси Цельсія, а температура морської води влітку досягає 24 градусів Цельсія.

Місто було засноване 26 століть тому грецькими поселенцями на ім’я Крунес. У VI столітті до нашої ери місто було названо на честь грецького бога вина і радості - Діоніса - Діонісіополя.
У 4 столітті до нашої ери Діонісіополь був дуже важливим економічним центром. Це видно із знайдених монет, які були викарбувані у місті. На них було вирізьблено ім’я Бога Діоніса. Культи до бога вина та великої богині-матері Кібели були широко поширені.
У 1 столітті нашої ери місто увійшло до складу Римської імперії, а найбільшого розквіту воно досягло у 2 - 3 ст. Після поділу Римської імперії в 395 році близькість Константинополя - столиці Східної Римської імперії, мала значний вплив на розвиток міста. Тоді поселення перетворилося на важливий адміністративний та портовий центр. У 544-554 рр. місто було зруйноване потужним землетрусом, що викликав припливні хвилі. Жителі, які вижили, переїхали і почали будувати своє поселення заново на місці сьогоднішньої житлової частини Горизонту в Балчику. У ранньому Середньовіччі місто було одним з регіональних центрів Болгарської імперії. Наприкінці XIV століття Добруджа завоювали турки-османи, а в кінці XVI століття місто вже отримало назву Балчик. Балчик був звільнений від Османського панування 31 січня 1878 року.
На початку 20 століття тут був побудований найбільший млин на Балканському півострові. Близько 70 000 тонн зерна було вивезено з міста, і для цього було використано понад 500 кораблів. Зерно подорожувало до Англії, Бельгії, Німеччини, Данії, тощо.
Район Південної Добруджі, в якому розташований Балчик, був приєднаний у 1917 році, наприкінці Другої Балканської війни, і таким чином Силістра, Тутракан, Добрич, Балчик та Каварна залишилися поза межами Болгарії. 7 вересня 1940 р. Південну Добруджу повернули Болгарії.

Найбільша визначна пам'ятка Балчика - Палац - залишився з часів румунської окупації. Палац був колишньою літньою резиденцією румунської королеви Марії Олександріни Вікторії де Единбурзької (1875-1938). Резиденція була побудована в 1924 році. Ботанічний сад - ще одна визначна пам'ятка міста - також знаходиться в межах кордону резиденції.

Велика кількість знахідок, зроблених під час розкопок в регіоні, зберігається в Історичному музеї міста Балчик. Експоненти говорять про створення та розвиток міста в Античність та Середньовіччя. Період, коли Балчик та Південна Добруджа перебували під владою Румунії, представлений фотографіями та документами. Усі знахідки та мармурові статуї з храму Кібела зберігаються у музеї. Храм Кібела був знайдений у 2007 році, і за даними археологів, він сягає приблизно 280 - 260 років до нашої ери. У залишках храму було знайдено 27 збережених написів, і майже всі зображення - богині Кібели. Після землетрусу в середині VI століття храм був закритий. Нині він доступний без сплати вступного внеску. За бажанням туристів, куратор Історичного музею може розповісти про історію храму на місці. Під час розглядання краєвидів будьте обережні, оскільки він не обслуговувався і розташований на дні глибокої канави.

Будівля Етнографічного музею знаходиться навпроти будівлі Історичного музею. Музей розміщений у будинку періоду Відродження, який був власністю торговця з Балчика. Тут представлені побутові вироби, коштовності та традиційний одяг. Особливе місце відводиться таким ремеслам, як: виготовлення міді, пошиття домашніх виробів, тощо. На другому поверсі музею можна побачити традиційні костюми з Добруджі та Котеля, а також цікаві інструменти, такі як машини для чесання вовни (пристосування для розчісування вовни), розшарування, ткацькі верстати та інші.

Туристи можуть дізнатися більше про розвиток Балчика в епоху Відродження (XVIII - XIX століття) у Спільній школі та церкві Святого Миколая, які є символом боротьби місцевого населення за власну церкву та освіту. Два об’єкти об’єднані під назвою “Комплекс відродження”. У школі туристи можуть побачити, як виглядала класна кімната та кабінет вчителя у період 1861 - 1865 рр. У класі можна побачити шкільні парти наймолодших учнів - “пісочниці”, потім шкільні парти для написання мармурові плити, а парти за ними служили найпередовішим студентам, які писали на пергаментних аркушах.

Художня галерея також є цікавим місцем для відвідування. Після повернення Південної Добдуджі до Болгарії в 1940 році галерею закрили, а експоненти вивезли до Румунії. Відновлення закладу культури розпочалося у 1960 -х роках. Нині твори мистецтва, створені багатьма болгарськими авторами, експонуються на площі 800 квадратних метрів. На першому поверсі є зал іноземного мистецтва та інші два зали, де розміщуються тимчасові виставки. Центральне місце у фойє другого поверху займає статуя Бога Діоніса. Тут знаходиться постійна експозиція галереї. У фонді галереї понад 1500 творів мистецтва болгарських та зарубіжних авторів.

Морський курорт Албена розташований неподалік від Балчика. Ці два напрямки з'єднані приморською алеєю під назвою Дамбата. Він починається з яхтного порту, проходить повз Палац і досягає Албени, оскільки його загальна довжина становить 7300 метрів.

Монастир Ак Язала Баба - Святий Атанас, розташований за 16 км від Балчика, поблизу села Оброчище. Місцеві жителі називають це Теке (монастир дервішів). Він був побудований у 16 столітті, але його відвідували також християни та мусульмани. Мусульмани вважають покровителем монастиря мусульманську святу Ак’язалу Бабу. Після його смерті дервіші побудували Теке, навколо якого було побудовано село Текієджик (нинішнє село Оброчище). У цьому місці християни шанують святого Атанасія Великого. Вони вважають, що тут колись був монастир, який був перетворений мусульманами на святилище дервішів, і святий Атанасій був убитий османами, коли він захищав свою віру. Нині відвідувачі можуть побачити дві будівлі - тюрбе (гробницю), посередині якої знаходиться могила Ак’язала-Баби, та імарет - місце, де ченці виконували свої ритуали та розміщували мандрівників. Будівлі мають схожу архітектуру - конструкція з семи стін, з прямокутним передпокоєм, приклеєним до однієї зі стін. Дах імарету був знесений під час війни між Росією та Туреччиною 1768 - 1774 років.

Неподалік від Балчика є три сучасних поля для гольфу. У регіоні є також інші цікаві місця - село Кранево, скельна столиця Болгарії - місто Каварна, а також багато кемпінгів. Неподалік також знаходиться резервація фортеці Каліакра. Балчик та його околиці пропонують різноманітні варіанти розміщення, харчування та розваг.

Однак немає сумнівів, що Балчик є найбільш популярним завдяки своїм можливостям морського туризму. Красиві пляжі в регіоні навколо міста, а також свіжа природа приваблюють багатьох туристів у літні місяці.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використовуючи наш сайт ви погоджуетеся з політикою конфіденційності погодитись і закрити