«Автобус в Болгарію зі Львова!»
Місто Варна розташоване в північно-східній частині Болгарії, на узбережжі Чорного моря. Варна-третє за величиною місто Болгарії та найбільше на узбережжі Чорного моря з населенням близько 330 000 чоловік. Через свою історію та економічне та культурне значення його часто називають морською столицею Болгарії.
Середня температура січня у Варні становить +1,7°С, середня температура липня +22,8°С, середньорічна температура +12,2°С, що робить його дуже підходящим для морського туризму у теплі місяці року.
Місто було засноване у VI столітті до нашої ери під назвою Одесос емігрантами з міста Мілет у Малій Азії. На короткий час він перетворився на поліс і один з найважливіших портів і торгових центрів на Чорному морі.
Протягом кількох десятиліть Одесос перебував у межах македонської імперії Олександра Македонського, але згодом він відновив свою незалежність і знову став економічним, торговим та культурним центром. Місто придумувало власні гроші, що є свідченням його розвитку. У 15-му році нашої ери Одесос був включений до кордонів Римської імперії. У 1201 р. Болгарський цар Калоян (народився 1168 – помер 1207 рр.) Приєднав місто до Болгарії, а в 1366 р. Варну передали володарю Добруджі Добротиці, і вона служила його столицею. У 1398 р. Варна була завойована османськими завойовниками. В епоху Відродження (XVIII - XIX століття) вона розвивавалася як культурний і торговий центр.
Сьогодні Варна - сучасне місто з багатим культурним календарем. Тут розташовані два з найсучасніших багатофункціональних залів округу - Палац культури і спорту та Фестивально-конгрес-центр, які дозволяють проводити численні міжнародні кінофестивалі, наукові форуми та спортивні заходи, серед яких: Театральний фестиваль «Варнянське літо», Етнічний фестиваль, Міжнародний джазовий фестиваль «Варнянське літо», Міжнародний фольклорний фестиваль Варни, Міжнародний кінофестиваль «Кохання - це дурість», Міжнародний фестиваль лялькового мистецтва «Золотий дельфін», Міжнародний фотосалон, Фестиваль болгарського кіно "Золота троянда" та ін.
Завдяки своєму сучасному порту, залізничному сполученню та міжнародному аеропорту, що забезпечує сполучення з 35 державами та більш ніж 100 містами світу, Варна є одним з найбільших транспортних центрів Болгарії.
Стратегічне положення Варни на карті південно-східної Європи перетворило місто на одне з найбільших поселень на узбережжі Чорного моря з часів античності. Саме з цього періоду датуються численні пам’ятники, представлені сьогодні в міському Археологічному музеї. Вражаюча колекція музею містить знахідки з варненського халколітичного некрополю - найдавнішого золотого скарбу у світі, знайденого на сьогоднішній день, що сягає шести тисяч років тому.
Серед інших музеїв найбільш цікавими є Морський музей та Етнографічний музей. Колекція Морського музею містить статті про болгарське військове та комерційне судноплавство. Етнографічний музей представляє багате різноманіття культури та стилю життя населення у Варнянській області з другої половини ХІХ - початку ХХ століття.
Як культурний центр, Варна побудувала одну з найбільших і найбагатших галерей образотворчого мистецтва в Болгарії.
Експозиція ікон, написаних в епоху Відродження, зберігається в церкві Святого Атанасія, побудованій у 18 столітті, і одній з найцікавіших історичних пам'яток міста - Римськими термами - найбільшою римською лазнею на Балканському півострові площею 7000 квадратних метрів, знаходиться в безпосередній близькості від нього. Це четвертий за розміром в Європі після ванн Каракала і Діоклетіана в Римі та в Тревірі (Трір, Німеччина). Ним користувалися до кінця III ст.
Ще один туристичний об’єкт, який заслуговує на увагу, - це Акваріум. Це центр популяризації чорноморської флори та фауни. Він представляє першу і єдину біологічну експозицію в країні. У дельфінарії, розташований у парку біля моря, туристи можуть насолодитися унікальним шоу дельфінів, представленим у цікавій формі дельфінами та їх тренерами. Він проводиться одночасно чотирма мовами: болгарською, російською, німецькою та англійською, і включає в себе кілька атракціонів, таких як акробатика, балансування, музика, спів, танці та ігри з аудиторією. Його тривалість - 40 хвилин.
Екологічний парк університетського ботанічного саду розташований недалеко від Варни, на курорті Святі Костянтин та Олена. Це перший екологічний парк в країні, який поєднує штучні та природні екологічні системи. Парк розташований на площі 360 дка. Колекція рослин налічує понад 300 видів екзотичних дерев та чагарників, а трав’янисті - понад 100 видів. Екологічний парк пропонує екзотичні зустрічі з рослинами з усього світу: морською сосною, тюльпановим деревом, гінкго білоба, стеркулією, папугою персиковою, бруссонетією папіріферою, дубом вічнозеленим, мамонтом трьом тощо. У Розарії вирощують понад 30 видів троянд.
Інший туристичний об’єкт, який необхідно відвідати, розташований на відстані приблизно 14 км від Варни, на дорозі до курорту Златні П’ясаці. Це монастир Аладжа - один з небагатьох скельних монастирів Болгарії, в якому можна виділити окремі приміщення з різними функціями. Скельний монастир розташований у центральній частині природного парку Златні П'ясаці - заповідна територія з рідкісними породами дерев. Прекрасна природа навколо у поєднанні з історичними та християнськими пам’ятками робить його чудовим місцем для культурного, культового та екологічного туризму. З 2009 року в Аладжанському монастирі презентується унікальна аудіовізуальна вистава під назвою «Легенди монастиря Аладжа». Це новий туристичний об’єкт для гостей Варни та Чорноморського регіону.
День Варни відзначається в день Успіння Пресвятої Богородиці - 15 серпня.
Місто пропонує практично необмежені можливості для проживання. Готелі численні та різноманітні за категоріями та цінами. Також можливе розміщення на сусідніх курортах - Златні П'ясаці, Св. Костянтин і Олена та Рів'єра. Варіанти харчування та розваг також багаті - прибережні ресторани, піцерії, снек-бари, пивні, заклади громадського харчування та фаст-фуду, клуби та дискотеки. Використовуйте добре той факт, що в місті є кілька ресторанів, які пропонують різноманітні морепродукти.
Морський сад Варни пропонує безліч варіантів розваг - на його території є амфітеатр, астрономічний комплекс, обсерваторія, планетарій і вежа, а також кілька розважальних майданчиків і невеликий гребний канал для дітей, басейн для водяних коліс і зоопарк. Літній театр є центром численних подій, найважливішими з яких є Варнянські дні музики, всесвітньо відомий Міжнародний конкурс балету та Дні Варнянського літа - триєнале мистецтв.
Центральні морські лазні та пляж розташовані під Морським садом. Вони були побудовані на початку 20-го століття і включають поліклініку, комплекс з очищення води та бруду, дві набережні, кілька ресторанів та дискотек.
На пляжі можна займатись різними водними видами спорту - пляжним волейболом, серфінгом, дайвінгом, катанням на водних лижах, прогулянками на човнах, катанням на банані, тощо.
Варна дуже підходить для оздоровчого туризму. Він успішно поєднує відпочинок на березі моря з цілющими таборами, долікарняним та лікарняним лікуванням, рекреаційними послугами та здоровим способом життя.
Навчальне поле для гольфу розташоване неподалік від Варни, в житловому кварталі Аспарухово. Ще 3 великі та сучасні гольф -майданчики також розташовані неподалік від міста, поряд з Каварною та Балчиком.
У регіоні Варна є декілька варіантів занять мисливським та рибальським туризмом. В області є 6 лісових та 3 мисливські господарства. На їх території розташовано 8 мисливських хатин.