«Легенди та міфи давньої Греції»
«Грецькі контрасти (7 ночей на морі в Калітеї)»
«Візьми мене до Греції»
«Греція - моя любов»
«Моє улюблене море в Греції»
Салоніки - друге за величиною місто Греції та найважливіший центр області. Побудований біля моря, затоки Термаїкос, це сучасний мегаполіс, що несе ознаки своєї бурхливої історії та свого космополітичного характеру, який надає йому особливої краси та чарівності.
Ще з IV ст. до н. е., коли Салоніки були засновані, зберігся міський характер міста і цей регіон залишився громадянським центром та центром вcієї Греції. Багатовікова багатокультурна історія міста була пов'язана з великими імперіями, такими як Римська, Візантійська та Османська. Також місто зазнало значного впливу багатьох етнічних та релігійних груп (євреї, латиняни, вірмени та інші), а також греки з Константинополя, Понта [сучасна північно-східна Туреччина] та Малої Азії [Анатолія].
Численні пам’ятки, що датуються багатьма історичними періодами, співіснують у своєрідному та чарівному вигляді і виявляють історичну полікультурну та космополітичну природу Салонік.
Відвідайте археологічні розкопки Салонік
- Стародавній форум (датований кінцем II або на початку III століття н. е.) з площами, портиками, додатковими будівлями та одеумом (293-395 рр. н. е.), Палацовим комплексом Галерія Максиміана (IV ст. н. е.), Термами, іподромом, храми та інші пам'ятники та рухомі знахідки (серед них мозаїки вишуканого мистецтва) виявлені під час розкопок та обстежень. На південній площі знаходиться знаменита Стоа ідолів, яка була двоповерховою та щедро оздобленою.
- Тріумфальна арка Галерія (Камара), побудована в 305 р. н. е. на згадку про його військові успіхи в східних провінціях Римської імперії.
- Ротонда - будівля початку 4 століття, яка згодом була перетворена на християнську церкву.
Відвідайте візантійські пам’ятки Салонік
- Салоніки, з його численними візантійськими пам’ятками (завдяки його значущості у візантійський період), цілком справедливо вважаються музеєм візантійського мистецтва під відкритим небом. Блукаючи містом, варто побачити:
- Церкви Acheiropoietos (V ст.) трипрохідна, покрита деревиною базиліка, Свята Премудрість Божа (Собор Святої Софії) (VII ст.), Халкеон Panaghia (Богородиця) (1028 р.), Хосіос Давид (XII ст.), Св. Пантелеймон (кінець 13-го або початок 14-го століття), чотириколонний хрестоподібний тип, Аййой Апостолой (1310-1314), Таксіархи (14 століття), Панагуда, трикорабельна базиліка зі значними іконами, Агіос Іоанніс Продромос (Німфайон), монастир Влатадон, фундація XIV століття, в якому вижили лише католікон і дві цистерни в районі, Айос Деметріо - чудова базиліка, присвячена святому покровителю та захиснику міста тощо.
- Візантійські стіни міста.
- Археологічні розкопки на вул. 3 вересня, із залишками цвинтарної базиліки, мученицьких та ранньохристиянських могил.
- Візантійська лазня (кінець ХІІІ ст.).
- Замок Гептапіргіон був піднятий поетапно, починаючи з перших років візантійського віку та до османського періоду.
Дивовижні османські пам'ятники
- Біла вежа (15 століття), візитна картка міста.
- Мечеті Хамза-бей-Камі (15 століття), Аладжа Імарет-Камі (1484) та Єні-Камі (1902). Хамами (турецькі лазні): Пазар-хамам (15 століття), паша-хамам (15 століття), бей-хамам (16 століття), Єні-Хамам і Яхуді-хамам.
- Безестені, прямокутна споруда із покритими свинцем куполами та чотирма входами була побудована наприкінці ХV століття і діяла як ринок тканин.
Відкрийте для себе райони та координаційні центри у місті
- Старе місто (Ано Поліс), в якому донині стоїть багато визначних прикладів османської та традиційної македонської архітектури, поряд зі скромними житлами, які розмістили біженці, які безліччю дісталися до Салонік після грецької поразки в Малій Азії в 1922 році.
- Історичний квартал Лададика. В останні роки низка заходів з реабілітації міської тканини допомогла покращити Лададіку як квартал для дозвілля.
- Традиційні ринки збуту: Modiano, який розміщений у прямокутній будівлі 1922 року з фасадом та скляним дахом; ринок Капані або Влаліс; Площа Афон і „Лулудадіка” (буквально - квітковий ринок).
- Проспект Василісіс Ольгас, викладений багатьма репрезентативними неокласичними будівлями та прикладами еклектичної архітектури кінця 19 століття. Центральна площа Аристотеля, оточена монументальними будівлями і відкрита до набережної на ширину 100 метрів.
Інші пам'ятники та споруди міста:
- Милос (буквально - млин). Старий промисловий комплекс, побудований у 1924 році, сьогодні був перероблений для розміщення культурних заходів та розваг, а також промислових будівель старої пивоварні FIX та заводу VILKA.
- Лазаристський монастир (1886 р.) за монастирським наказом братів Милосердя і тепер використовується для культурних заходів.
- Королівський театр
- Концертний зал Салоніки. Нещодавно збудований, чудовий, але суворий, багатоцільовий майданчик для культурних та інших заходів.
- Будівля YMCA, 1924 року, що поєднує неоколоніальні та візантійські архітектурні елементи.