«Міста для поцілунків: Відень-Венеція-Верона»
«Італія - країна моєї мрії!»
«Італія - морська спокуса: 5 ночей на морі в Ріміні»
Місто Падуя нерозривно пов’язане з фігурою святого Антонія, монаха-францисканця ХІІІ століття, якого шанують у всьому світі та покровителя самого міста. Потужний захисник католицької доктрини, він з великою енергією та значним успіхом боровся з єресями катарів, особливо у Франції.
Він переїхав до Падуї, де помер у віці 36 років, і завдяки приписуваним йому чудесам його було канонізовано менш ніж через рік після смерті Папою Григорієм IX. Його мощі зберігаються в маленькій церкві Санта-Марія-Матер-Доміні, поруч із монастирем, який він заснував у 1229 році. Ця церква являє собою ядро, з якого почалося будівництво фактичної базиліки Святого Антонія, яка тепер включає її як каплицю Чорна Мадонна. Будівля базиліки розпочалась у 1200 році, але реконструкція та зміни конструкції тривали протягом усього 20 століття.
Архітектура
Головною особливістю базиліки святого Антонія Падуанського є гармонізація різних архітектурних стилів: насправді фасад є романським, шпори мають готичні арки, куполи - візантійські, тоді як дві дзвіниці-близнюки нагадують арабські мінарети. Великий вівтар має безперечну цінність, і його зробив Донателло в середині 15 століття. Головний вівтар, який втратив оригінальні архітектурні особливості, характеризується численними бронзовими скульптурами, серед них сім статуй та 22 рельєфи. Найважливішим рельєфом є Поховання Христа, єдине, яке не в бронзі, а у вапняку, частково полірованому поліхромними вставками.
Каплиці
Серед цікавих місць можна виділити каплицю Святого Таїнства. Це перша каплиця, яку відвідувачі можуть знайти на правому проході, вона має квадратну форму, з чотирма колонами по кутах. Вона зберігає Євхаристію. Вона також відома як Каплиця Гаттамелата, оскільки сім'я полководця Еразмо да Нарні (на прізвисько Гаттамелата) замовила її будівлю, щоб там розмістити могилу полководця, яку видно в лівій стіні. Каплиця в готичному стилі була завершена в 1458 році, але зазнала декількох змін протягом століть.
Продовжуючи рух праворуч, знаходиться трансепт каплиці Святого Якова та Сан-Феліче. Побудована в готичному стилі в 70-х роках XIV століття, каплиця спочатку була присвячена святому Якову. Однак у 1503 році туда також були перенесені мощі Сан-Феліче. Багато фресок, серед яких шедевр Зевіо Альтічієро "Розп'яття", привертають увагу відвідувачів. Продовжуючи ліворуч, можна дістатися до першої каплиці амбулаторії: Каплиці Благословень, з привабливими фресками П'єтро Аннігоні.
Над центром амбулаторії відвідувач дійде до барокової каплиці Казначейства, побудованої скульптором Філіппо Пароді, що містить багато реліквій, в тому числі святих, подарунки подяки та відданості, подаровані видатними паломниками, а також літургійні прикраси.
На півночі знаходиться каплиця Луки Беллуді Беато, в якій знаходиться його могила, яка стала наступником святого Антонія.
Ця каплиця, відома з самого початку як "Ковчег", є роботою Тіціано Аспетті. Вівтар має три статуї: в центрі - св. Антонія, поруч із статуями св. Бонавентури та св. Луї Тулузького.
Монастирі
Екскурсія закінчується відвідуванням прекрасних монастирів у Базиліці, починаючи з монастиря послушників. Побудований в 15 столітті в готичному стилі, з нього відкривається чудовий вид на базиліку.
Внутрішній дворик магнолії: так називають через велике і красиве дерево магнолії, посаджене в середині дев’ятнадцятого століття.
Монастир Генерала: також у готичному стилі, на який виходять кімнати Генеральних міністрів. На західній стороні розміщена виставка Ентоні.
Монастир блаженної Луки Беллуді: вражаючий готичний монастир, чия нинішня форма сягає кінця ХV століття.