Відкрийте для себе реформовану Велику церкву Дебрецена, другого за величиною угорського міста, який також називають кальвіністським Римом. Знакова будівля також є важливим місцем з церковної, історичної та культурної точки зору.
Угорська Декларація незалежності 1849 р., яка оголосила про розрив з монархією Габсбургів, була представлена тут, і вона (церква) неодноразово була місцем проведення Національних зборів.
Історія церкви
Його попередник, однонефна церква, вважається побудованою наприкінці XIII або на початку XIV століття поміщиками міста. Пізніше вона була розширена у тринефну готичну церкву. Випробування століть наклали свій відбиток на церкву, яка згодом згоріла у 1802 році під час Великої пожежі в Дебрецені. Це призвело до будівництва нової церкви для християн-реформаторів міста. Велика церква була побудована у стилі неокласицизму і вміщує до двох тисяч людей. У 1991 році його відвідав Папа Іван Павло II, який поклав вінок до пам’ятника рабам-галерам у Меморіальному саду. Сьогодні, на додаток до своєї ролі в релігійному житті, він регулярно служить місцем для співу богослужінь, концертів для органів та класичних концертів.
Пуританство і велич
Будівля була відремонтована на початку 2010-х років, коли між двома вежами був побудований панорамний міст, звідки відкривається захоплюючий вид на місто та головну площу. До будівлі можна потрапити через вхід під лівою вежею. Ваш візит до церкви запам’ятається з двох причин: величезного інтер’єру та пуританського вигляду церкви з її некрашеними, побіленими стінами, які відразу кидаються в очі. Гладкі стінові поверхні підкреслюють багато прикрашену, позолочену кафедру в стилі ампір та інкрустований стіл причастя перед нею.
Внутрішні та верхні атракціони
У церкві розташовані Меморіальна виставка Лайоша Кошута та Виставка історії Конгрегації, де експонується оригінал першої друкованої Біблії угорською мовою. Також є ліфт, який доставить вас на вершину вежі, де ви прибудете на таємниче темне горище Великої церкви.
Тут ви можете ходити по дерев’яних дошках, щоб вивчити верхню структуру куполів та старий годинниковий механізм. Найцікавішим предметом напівтемного виставкового простору є мініатюрна модель, що представляє оригінальну круглу церкву за проектом Міхалі Печі. Хоча проект виграв тендер, він так і не був побудований через брак коштів. Нинішній дизайн був створений пізніше. Як тільки ви дістанетесь до іншої вежі, ви можете піднятися по сходах, що ведуть до великого дзвону, попередник якого був подарований церкві в 1640 році відомим угорським лордом, але який після великої пожежі 1802 року довелося відлити заново.
Кілька кроків вгору ви знайдете невеликий оглядовий майданчик на верхньому поверсі західної вежі. Дивлячись через вікна на чотири кардинальні точки, ви побачите вільно розташовану панораму «кальвіністського Риму».